•  Činnost >> Vzdělávání >> Vysvědčení a písařská slavnost
  • Vzdělávání

Vysvědčení a písařská slavnost

Prvňáčci dostali svoje první vysvědčení.

Ve čtvrtek 28. ledna odcházeli kluci a holky z první třídy domů ze školy až za tmy. Pozvali totiž do své školy maminky, tatínky, babičky a dědečky, aby jim předvedli malý zlomek toho, co se ve škole stihli za první pololetí naučit. A že toho není málo. Děti svým rodičům recitovaly básničky o škole, hrály na flétničky, rapovaly příklady, zpívaly, a tak potvrdily, že si svoje první školní vysvědčení právem zaslouží. Nicméně – co by to bylo za prvňáka bez opravdového psacího pera. Dosud prvňáci psali do svých písanek a sešitů pouze tužkou nebo pastelkami. Proto k vysvědčení dostal také každý prvňáček svoje první psací pero. Nebylo to však zadarmo. Každé z dětí muselo podepsat slavnostní slib písaře, a to hned třemi způsoby – tajným písmem, husím brkem či dokonce pravým japonským znakem. S úžasnou pomocí rodičů to zvládli úplně všichni, a tak si kluci a holky domů odnášeli nejen krásné vysvědčení, svoje první pero, ale i radost, že si společný večer ve škole skvěle užili.

Za fotky děkujeme panu Netíkovi.

Vendula Dovole

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 31. 01. 2016 | 722 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]