•  Činnost >> Akce >> Noc s Andersenem (1. stupeň)
  • Akce

Noc s Andersenem (1. stupeň)

10. ročník Noci s Andersenem v naší škole.

V pátek 31. března 2017 svítila okna kounické školy dlouho do noci. Ve škole totiž probíhal již desátý ročník tradiční akce Noc s Andersenem. Kluci a holky z 1. stupně nastoupili na loď a za doprovodu plavčíků se vydali pozorovat podmořský život.

Na začátku však bylo třeba seznámit se s živočichy, kterých je v moři plno. Mořští koníci, medúzy, chobotnice, delfíni, žraloci, hvězdice, želvy nebo krabi - to jsou živočichové, které jsme prozkoumali opravdu důkladně. Nejvíce pozornosti si však zasloužila velryba Varvara, ta dokonce dvakrát proplula za okny naší školy. O životě v moři nám přišli vyprávět starý mořský vlk Ivan, který se s velrybou na moři setkal, mořská panna Zuzka a potápěč Marek. Sami jsme pak vyrobili svůj soukromý mořský svět a zkusili jsme si, jak těžké je o moři veršovat. V závěru jsme důkladně prozkoumali korálový útes, ve který se pomocí velkoplošné projekce změnila celá přístavba naší školy.

Do spacáků jsme se zachumlali kolem půlnoci a hned po probuzení jsme se dočkali velikého překvapení - dorazil sám pan Andersen. Ten nám tentokrát nepřinesl knížky, ale klíč od zamčené truhly, kterou jsme dostali už v pátek od paní starostky. Truhla byla plná pokladů - každý si odnesl knížečku o moři, sladkosti a mušličku na krk. Do školní knihovny nám přibyly dvě nové knížky - mořská encyklopedie a příběh o velrybě Varvaře.

Podmořská expedice byla náročná, ale s pomocí plavčíků a s dobrotami, které nám k snídani napekly hodné maminky (děkujeme!), jsme ji zvládli. A pokud chcete, můžete se přijít na velrybu k nám do školy podívat - zabydlela se totiž na chodbě naší školy a je tam prý moc spokojená.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout níže (průběžně budou doplňovány).

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 01. 04. 2017 | 436 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]