•  Činnost >> Akce >> Noc s Andersenem (1. stupeň)
 • Akce

  Noc s Andersenem (1. stupeň)

  10. ročník Noci s Andersenem v naší škole.

  V pátek 31. března 2017 svítila okna kounické školy dlouho do noci. Ve škole totiž probíhal již desátý ročník tradiční akce Noc s Andersenem. Kluci a holky z 1. stupně nastoupili na loď a za doprovodu plavčíků se vydali pozorovat podmořský život.

  Na začátku však bylo třeba seznámit se s živočichy, kterých je v moři plno. Mořští koníci, medúzy, chobotnice, delfíni, žraloci, hvězdice, želvy nebo krabi - to jsou živočichové, které jsme prozkoumali opravdu důkladně. Nejvíce pozornosti si však zasloužila velryba Varvara, ta dokonce dvakrát proplula za okny naší školy. O životě v moři nám přišli vyprávět starý mořský vlk Ivan, který se s velrybou na moři setkal, mořská panna Zuzka a potápěč Marek. Sami jsme pak vyrobili svůj soukromý mořský svět a zkusili jsme si, jak těžké je o moři veršovat. V závěru jsme důkladně prozkoumali korálový útes, ve který se pomocí velkoplošné projekce změnila celá přístavba naší školy.

  Do spacáků jsme se zachumlali kolem půlnoci a hned po probuzení jsme se dočkali velikého překvapení - dorazil sám pan Andersen. Ten nám tentokrát nepřinesl knížky, ale klíč od zamčené truhly, kterou jsme dostali už v pátek od paní starostky. Truhla byla plná pokladů - každý si odnesl knížečku o moři, sladkosti a mušličku na krk. Do školní knihovny nám přibyly dvě nové knížky - mořská encyklopedie a příběh o velrybě Varvaře.

  Podmořská expedice byla náročná, ale s pomocí plavčíků a s dobrotami, které nám k snídani napekly hodné maminky (děkujeme!), jsme ji zvládli. A pokud chcete, můžete se přijít na velrybu k nám do školy podívat - zabydlela se totiž na chodbě naší školy a je tam prý moc spokojená.

  Fotografie z akce si můžete prohlédnout níže (průběžně budou doplňovány).  [ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 01. 04. 2017 | 861 přečtení | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server