•  Činnost >> Vzdělávání >> Jak se daří prvňákům
  • Vzdělávání

Jak se daří prvňákům

Prvňáčci už jsou ve škole víc než měsíc.

V úterý 10. října oblékly holčičky šaty nebo sukýnky, kluci navlékli nažehlené kalhoty a košile - a rázem tu nebyli prvňáčci, ale mladé dámy a gentlemani, kteří se vydali na svou společnou cestu za kulturou. Prvňáci vyrazili na divadelní představení Devatero pohádek Divadla Gong v Praze. Cesta utekla v naprosté pohodě a kluci a holky po vydatné svačince zasedli do hlediště divadla. Šedesátiminutové představení se všem líbilo. A jestli si myslíte, že dámy a gentlemany udělalo z dětí jen oblečení, moc se pletete. Obě třídy totiž moc dobře ví, že po třetím zvonění v divadle nepovídáme, že nepošťuchujeme kamarády a nerušíme ostatní diváky, že se na sedačkách nehoupeme, a že na konci odměníme herce potleskem, protože víme, že herci museli celé představení nazkoušet a připravit….a to není nic lehkého.

V září děti z první třídy také navštívily své mladší kamarády v mateřské školce, aby jim ukázaly, co se v té "velké škole" už naučily. A že toho je! Prvňáci poznávají písmenka, zkouší je napsat a začínají číst krátká slova a věty. Počítají do 5 a ve škole už vůbec nebloudí. Cesta do školy už také nedělá nikomu problém, a k tomu všemu tvoří, malují, kreslí, stříhají, lepí, zpívají, hrají na flétničky a také sportují.

Dnes 12. 10. se kluci a holky společně vydali k rybníku Cihelna, kde jim policisté a záchranáři z Poříční policie Nymburk předvedli, co všechno ke své práci potřebují. Dokonce neváhali a ponořili se do vody, aby dětem ukázali orientaci pod hladinou a komunikaci v týmu.

Prvňáci se prostě ve škole nudit nestihnou. Podívat se na jejich školní dny můžete ve fotogalerii.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 12. 10. 2017 | 232 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]