•  Činnost >> Vzdělávání >> Doba kamenná
  • Vzdělávání

Doba kamenná

Mladá Boleslav - IV. a VI. třída

Ve čtvrtek 7.11.2013 se IV. a VI. třída vypravila po stopách historie. Jejich cílem byl Městský palác Templ v Mladé Boleslavi, konkrétně doba kamenná. V průběhu programu se děti dozvěděly spoustu zajímavého o životě lidí v této době, ale také si vyzkoušely činnosti, které tito lidé vykonávali – řezání pazourkovými noži, drcení obilí na mouku na kamenné zrnotěrce, rozdělávání ohně třením dřev a výrobu šperků. Domů si pak každý odvezl malou knížečku se získanými informacemi.
    O tom, že se dětem v době kamenné opravdu líbilo, svědčí nejlépe zápis v pamětní knize:
    BYL TO TEN NEJHEZČÍ VÝLET, NA KTERÉM JSME BYLI!!
    Jak se dětem dařilo při jednotlivých činnostech můžete zhlédnout ve fotogalerii:
    zskounicerajče.net

[ Autor: Lucie Sladká | Vydáno dne 10. 11. 2013 | 1375 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]