•  Činnost >> Akce >> Den v přírodě 2016
  • Akce

Den v přírodě 2016

Přehled akce a výsledky

Den na téma "Ochrana člověka"
    V příjemném počasí jsme absolvovali další z našich tradičních aktivit. Její hlavní význam spočívá v tom, že děti různých ročníků se učí vzájemně se respektovat, spolupracovat při řešení problémů a tolerovat se navzájem. Z hlediska odborné pedagogické terminologie dochází k posilování všech klíčových kompetencí (učení, řešení problémů, komunikativní, sociální, občanské i pracovní).

Časový plán:
    08:10 - poplach, opuštění budovy
    08:15 - nástup školy, rozdělení do skupin
    08:30 - odchod na stanoviště
    08:30 - 11:45 - přemísťování v přírodě s pomocí mapy, plnění úkolů
    11:45 - 12:30 - oběd
    12:30 - 13:00 - nástup školy, vyhodnocení

Plánovaná stanoviště:
    Evakuace, chemická ochrana, překážky, dopravní výchova, poznávání přírody, varovné signály, první pomoc, střelba, třídění odpadu, jedovaté rostliny.

Skupiny:
    25 skupin po 6 - 8 žácích.

Hodnocení:
    Na každém stanovišti může skupina získat maximálně 10 bodů. Rychlost přesunu nerozhoduje.

Výsledky:
    Všech 25 skupin zvládlo kompletní trať s deseti stanovišti a ve 12:45 při slavnostním nástupu byly vyhlášeny celkové výsledky. Skupiny na prvních třech místech:
    1. místo: hlídka 10 (Karolína Urbanová, Jan Stejskal, Simona Roudnická, Kristýna Lhotská, Veronika Podveská, Petr Kotera)
    2. místo: hlídka 23 (Filip Vorlíček, Tomáš Hofmeister, Lucie Fadrhoncová, Petra Nešťáková, Matěj Čepela, Kateřina Volková, Michal Vokoun)
    3. místo: hlídka 21 (Tereza Šimonová, Žofie Braunerová, Noah Jalil Cook, Nikola Vaňkátová, Denisa Levová, Lucie Součková, Kristýna Tučková).

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 23. 06. 2016 | 726 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]