•  Činnost >> Sběr >> Aluminator - soutěž ve sběru hliníku
  • Sběr

Aluminator - soutěž ve sběru hliníku

ZŠ Kounice se zapojila do soutěže ve sběru hliníku.

Naše škola se ve druhém pololetí školního roku 2016/2017 zapojila do soutěže pro školy s názvem Aluminator, která je zaměřena na sběr hliníku. Sběr hliníku bude probíhat vždy společně se sběrem starého papíru a víček z PET lahví (tedy v termínech podzim - jaro).

Základní popis sběratelské soutěže:

- soutěž je zaměřena na sběr hliníku

- předmětem sběru je jakýkoliv hliníkový odpad, převážně z domácího odpadu (nápojové plechovky, obaly potravin - tavené sýry, víčka od jogurtů, grilovací tácky, obaly od sprejů, deodorantů,...)

Soutěž pro školy:

- v rámci školního roku má soutěž 2 kola, vždy na každé školní pololetí

- výsledky soutěže budou oznámeny ihned po svozu odpadu ze všech škol a výsledky budou uveřejněny na stránkách soutěže a školy budou kontaktovány

- školy získají za nasbíraný odpad finanční odměnu za výkup hliníku jako odpadu

- školy se zapojují do sběratelské soutěže o nejlepší školu jak v absolutním množství (hmotnost), tak i v hmotnosti v přepočtu na jednoho žáka a také o nejlepší třídu

- oceněny budou 3 nejlepší školy v každé kategorii (vítězové získají finanční bonus 5000 Kč / 3000 Kč / 2000 Kč)

- nejlepší třída s nasbíraným největším množství získá věcné ceny pro žáky a dort pro celou třídu

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 12. 01. 2017 | 383 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]