•  Lidé >> Žáci >> Dotkli jsme se pravěku - IV. a VI. třída
  • Žáci

Dotkli jsme se pravěku - IV. a VI. třída

Program Národního muzea "Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých řemesel"

Národní muzeum uspořádalo akci plnou objevů a poznání "Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých řemesel". Zúčastnili jsme se jí 27. 9. v areálu Botanické zahrady Praha „Na Farkách“. Program byl rozdělen do osmi stanovišť, ve kterých si děti mohly pod vedením lektorů vyzkoušet různé pravěké dovednosti. Vyzkoušeli jsme si, jak pračlověk štípal kamenné nástroje, jak brousil sekerky první zemědělec, jak se zpracovávala kůže, dřevo i kosti, jak se mlelo obilí a tkaly textilie. Aktivity doplnily i přednášky věnované jednotlivým řemeslům. Dětem se akce moc líbila, a kdybychom nemuseli spěchat na vlak, určitě bychom se zdrželi i déle než dvě hodiny. Obě třídy si zaslouží pochvalu jak za vědomosti o pravěku, tak i za vzorné chování."

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 02. 10. 2012 | 3975 přečtení | Počet komentářů: 2651 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]