•  Lidé >> Žáci >> Toulcův dvůr
 • Žáci

  Toulcův dvůr

  Program "Les" - VI. třída

  Za krásného podzimního počasí jsme vyrazili na výlet do Toulcova dvora, kde nás tentokrát čekal výukový program "Les". Pod vedením lektorky Dáši si šesťáci vyzkoušeli různé "lesní" aktivity.
  Nejprve složili vzkaz od pana Toulce, potomka původního majitele statku. Ten je ve svém dopise požádal, aby les pořádně prozkoumali a zjistili, co všechno se v něm nachází.
  První úkol dal dětem docela zabrat - podle popisu listů měly určit 10 dřevin, návodem jim byl speciální klíč. Pak jsme se podívali, co se skrývá pod listy, kameny a větvemi, to většinu badatelů naprosto pohltilo a nemohli se od práce odtrhnout, hledali a hledali a hledali. Co všechno po lese běhá, hlavně v noci, jsme si ukázali pomocí siluet zvířat, které jsme hledali v lese. Velkou zábavou se pak ukázalo být poznávání hlasů zvířat, někteří se při poslechu smáli a smáli a smáli. Nakonec jsme v terénu vyluštili nelehkou křížovku a i lektorka za ni děti pochválila, poznaly většinu z dvaceti obrázků zvířat a rostlin.
  Celý program se nám opět moc líbil a určitě zase někdy do Toulcova dvora vyrazíme.


  [ Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 8 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 29. 09. 2012 | 4472 přečtení | Počet komentářů: 974 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server