•  Činnost >> Akce >> Dopravní hřiště Kolín
  • Akce

Dopravní hřiště Kolín

Čtvrťáci a páťáci se učili v praxi, jak se správně chovat na silnici

V pátek 17. září jsme se vypravili do Kolína na dopravní hřiště. Než jsme mohli sednout na kolo, seznámil nás školitel pan Brzák se všemi dopravními značkami a vysvětlil nám, jak správně projíždět jednotlivé křižovatky. A šlo se na věc!

Pro začátek jsme vyfasovali jízdní kola, na hlavu nasadili (většinou své - chválím) vlastní přilby, a vyslechli poslední pokyny pro bezpečnou jízdu. A pak to začalo! Jeden dopravní přestupek stíhal druhý, neohrožení borci se řítili po silnicích vybavených veškerým běžným dopravním značením rychlostí blesku a pedagogický doprovod nestíhal upozorňovat na všechny prohřešky. Představy o plynulosti a bezpečnosti provozu rychle vzaly za své. Největší hříšníci dokonce museli sesednout z kol a zahrát si na chodce.

Postupně se však situace začala zlepšovat, takže mohlo dojít k dlouho očekávanému přesedání do motokár. Nejprve si je vyzkoušeli ti, kteří si to opravdu zasloužili. Piráty silnic to notně motivovalo a tak si nakonec "motojízdu" mohli vyzkoušet úplně všichni. Pravda, někteří jen po velmi omezený čas - do doby, než se z nich opět stali bezohlední řidiči nehledící na pravidla silničního provozu. Ale takových je i mezi dospělými...

Myslím, že i dospělákům by neuškodilo na takovéto hřiště zajít, třeba se svými dětmi. Není od věci si čas od času připomenout, jak se na silnici správně chovat, třeba pro změnu z pohledu cyklisty.

Na závěr patří můj dík panu Brzákovi, který se nám po celou dobu plně věnoval, a také ÚAMK za to, že připravil tak pěkné a dobře vybavené hřiště.

Dopravní hřiště Foto si prohlédněte zde.

Foto: Š. B.

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 19. 09. 2010 | 5351 přečtení | Počet komentářů: 834 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]