•  Činnost >> Akce >> Dopravní hřiště Kolín
 • Akce

  Dopravní hřiště Kolín

  Čtvrťáci a páťáci se učili v praxi, jak se správně chovat na silnici

  V pátek 17. září jsme se vypravili do Kolína na dopravní hřiště. Než jsme mohli sednout na kolo, seznámil nás školitel pan Brzák se všemi dopravními značkami a vysvětlil nám, jak správně projíždět jednotlivé křižovatky. A šlo se na věc!

  Pro začátek jsme vyfasovali jízdní kola, na hlavu nasadili (většinou své - chválím) vlastní přilby, a vyslechli poslední pokyny pro bezpečnou jízdu. A pak to začalo! Jeden dopravní přestupek stíhal druhý, neohrožení borci se řítili po silnicích vybavených veškerým běžným dopravním značením rychlostí blesku a pedagogický doprovod nestíhal upozorňovat na všechny prohřešky. Představy o plynulosti a bezpečnosti provozu rychle vzaly za své. Největší hříšníci dokonce museli sesednout z kol a zahrát si na chodce.

  Postupně se však situace začala zlepšovat, takže mohlo dojít k dlouho očekávanému přesedání do motokár. Nejprve si je vyzkoušeli ti, kteří si to opravdu zasloužili. Piráty silnic to notně motivovalo a tak si nakonec "motojízdu" mohli vyzkoušet úplně všichni. Pravda, někteří jen po velmi omezený čas - do doby, než se z nich opět stali bezohlední řidiči nehledící na pravidla silničního provozu. Ale takových je i mezi dospělými...

  Myslím, že i dospělákům by neuškodilo na takovéto hřiště zajít, třeba se svými dětmi. Není od věci si čas od času připomenout, jak se na silnici správně chovat, třeba pro změnu z pohledu cyklisty.

  Na závěr patří můj dík panu Brzákovi, který se nám po celou dobu plně věnoval, a také ÚAMK za to, že připravil tak pěkné a dobře vybavené hřiště.

  Dopravní hřiště Foto si prohlédněte zde.

  Foto: Š. B.

  [ Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 19. 09. 2010 | 5603 přečtení | Počet komentářů: 847 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
  Vyhledávání pomocí Seznamu  S e z n
a m
  Vyhledat
  Napište nám
  Napište nám na adresu zskounice@volny.cz
  Počasí
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Světové časy (klikni)
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server