•  Činnost >> Fotogalerie >> Školní pozemek

Školní pozemek

První úroda

V polovině dubna začaly děti z prvního stupně pracovat na školním pozemku. Každá třída může využít pět záhonků. Děti si je pečlivě připravily, pak zasely semínka a zasadily sazeničky, které si samy přinesly. A na společném záhonu pěstujeme různé druhy dýní, které pak na podzim použijeme v pracovních činnostech.
    Po třech týdnech už se krásně zelená hrášek, mrkvička, řeřicha. Zasadili jsme také kedlubny, pažitku, petrželku nebo papriky. Kuba Fadrhonc a Dominik Šimon přinesli i dřevěné cedulky, kterými si třídy označily své záhony. Ve čtrvtek 15. 5. mohli třeťáci ochutnat první úrodu - ředkvičky. Zatím sice každý jen jednu, ale za pár dní už si je natrháme ke svačince. Děkujeme tímto i panu Klikovi za zalévání pozemku v době květnových volných dnů.

pozemek

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 16. 05. 2008 | 6318 přečtení | Počet komentářů: 1094 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]